RENATA DRÖSSLER LIVE

 V roce 2020 vydává Renata Drössler své páté album „Live“. Je na něm řada nových písní a pár osvědčených šansonových pecek které známe z provedení jiných šansonových hvězd Hany Hegerová, či Marlene Dietrich. Album je ohlédnutím za její takřka patnáctiletou spolupráci s pianistou, skladatelem a textařem Petrem Ožanou. A jednu skladbu AŽ JEDNOU PŘÍJDE, napsala moje maličkost.

TANJA - ROZCESTÍ

Další text který jsem napsal pro zpěvačku a kamarádku Tanju je skladba ROZCESTÍ kterou zhudebnil Dominik Fajkus

 

TANJA - NEZVANÝ HOST

Pro Tanju jsem napsal text nazvaný  "Nezvaný host", který zhudebnil Michal Worek. Tanja tuto skladbu prezentuje na svých koncertech, video bohužel k dispozici není a tak snad bude stačit alespoň její fotografie.

Autor fotografie: Kateřina Lotosková

RENATA DRÖSSLER – VÍM, ŽE SE VRÁTÍM

Skladba Michala Worka mě oslovila natolik, že jsem na ni chtěl napsal velmi nevšední text a vznikla tak píseň „Vím, že se vrátím“. Dlouho jsme přemýšleli, komu tuto píseň nabídnout a jsem velmi rád, že ji nazpívala šansoniérka Renata Drössler, která textu dokázala vdechnout to, co jsem si při jeho psaní představoval.

SILEGRAIL – SMELL OF SUICIDE

Na progresivně rockové scéně zaznamenala písnička „Smell Of Suicide“ ke které jsem napsal anglický text, docela slušný ohlas, obzvlášť v zahraničí.

 

 RENATA DRÖSSLER – AŽ JEDNOU PŘIJDE

Píseň "Až jednou přijde..". vychází z dílny skladatele Michala Worka a text jsem napsal přímo pro Renatu Drössler. V tomto případě byla hudba komponovaná na hotový text a po poslechu prvního demo snímku jsem okamžitě věděl, že tuhle skladbu nemůže zpívat nikdo jiný, než právě Renata.